Наред с известните екзотични плодове, които вече са и в нашите магазини, има още много други, които можем да видим в интернет. По - рядко срещаните като манго, рамбутан, пумело вече дори влизат в състава на рецептите на съвременните домакини. Все пак трябва да се знаят някои особености, като за Акее например. У нас вносът е забранен, тъй като месото на плода е токсично преди да узрее. Този плод се използва в карибската кухня, тъй като е доста месест и на шега го наричат "зеленчуков мозък". Приготвя се риба треска с Акее, вероятно е вкусно, който е опитвал, може да похвали кулинарите.
Kokona, снимката долу, има едри ядивни плодове, отглежда се и в домашни условия. Цветът на плода варира от жълт до червен, в зависимост от вида.
Kokona, снимката долу, има едри ядивни плодове, отглежда се и в домашни условия. Цветът на плода варира от жълт до червен, в зависимост от вида.
Една така поднесена фруктиера вероятно е удоволствие за почиващите, а коктейлите от тях - повече от разхлада.
А това е Inga, има пълнеж от семена и месото на плода, формата като на питомните рошкови.
Пепино
Нарангила, леко кисел плод, от който се правят конфитюри и сладка, има леко карамелен привкус.
Acerolla, наречена дива череша е богата на витамин "С", много повече от ябълката и портокала, затова се използва за направа на сокове.
Плодове, екзотични и интересни, с не много богата информация, само това, което намерих във Wikipedia.
Няма коментари:
Публикуване на коментар